FESTIVAL KÁVY A ČAJE
10. - 11. června 2023

banner-kava-a-caj-10-11-6-2023.jpg

Nenechte si ujít ochutnávku exotických káv a čajů, které jinde nenajdete. Druhý červnový víkend se Výstaviště Kroměříž stane centrem setkání předních distributorů kávy a čaje včetně zástupců tuzemských pražíren.

Přijďte se nechat uchvátit lahodnou chutí čerstvě připraveného šálku a to vše v příjemném prostředí tematických zahrad umocněných omamnou vůní šafránu.

Pro návštěvníky je připravena nabídka nepřeberného množství dobrot a koření. To vše za doprovodu podmanivých tónů, které vás přenesou v čase až do čarovného Orientu, Dálného východu či tropické Amazonie.

Milan Polášek nás bude hudbou a slovem provázet po celou dobu konání akce.

Kromě ukázek jedinečných výkonů našich baristů a tradičního představení mažoretek se můžete  těšit na autentický program japonské školy Katori a to v podání samurajského mistra Marka Motyčky. Budete svědky bleskového útoku z tasení meče, ukázky sebeobrany dlouhým nožem, pažemi a holí. Nebude chybět ani tak oblíbená disciplína jako přesekávání rohoží.

Čeká na vás také netradiční vystoupení tanečních orientálních skupin Shirine a Kharida a to pod vedením lektorky a choreografky Lenky Navrátilové. Jejich bohaté rekvizity a kostýmy si můžete prohlédnout na stánku Orient Otrokovice.

Stanja Maria Nord - Gipsy spirit i tanec a novinka v novém speaker programu YOGA SMÍCHU!
Dokázat se bez důvodu smát, je jedna z mých nových metod integrovaných v Seminářech o zpracování negativní karmy, ( z indické spirituality), jelikož je smích nejzdravější metoda ovlivnit své tělo být štastnějšim. Jedinečná zábava a premiéra na pódiu této festivalové podívané.
Sahadža jóga Vás zve na bezplatnou ukázku meditace. Přijďte k nám, dát klid své mysli a zažít jedinečný stav meditace se seberealizací.
Dále Vás zveme v neděli na vystoupení švédského hudebníka a skladatele Ricarda Perssona, známého pro svůj jedinečný styl hry na kytaru.
Rickard má jen tři a půl prstů, ale to mu nebrání psát a předvádět svou hudbu s poselstvím vytrvalosti.
Jako součást tohoto festivalu jsme pro návštěvníky připravili možnost profesionálního focení. Budeš mít šanci nechat se vyfotografovat v prostředí plném kávy a čaje, které bude zajištěno týmem FotoPV Prostějov. Bude to skvělá příležitost zachytit si vzpomínku na tento festival a vytvořit si krásné fotografie. Více zde

Co na vás čeká

Profesionálové vám představí nejmodernější technologie výroby teplých a studených kávových, čajových, mléčných a čokoládových nápojů.

Návštěvníci se dozví pravidla správné přípravy kávy a čaje včetně postupů při zpracování kávového zrna a listů čajovníku.

Těšit se můžete na bohatou nabídku kávovarů, mlýnků, filtrů na vodu a kávovou kosmetiku. Novinkou bude prodejní výstava kávových šálků z druhé největší soukromé sbírky v ČR.

Nebudou zde chybět ani výrobci medu, cukrářských dobrot a pravého českého porcelánu.

Co ještě dodat - parkování zdarma, dílničky pro děti, bohaté občerstvení. Prostě program pro celou rodinu.

Otevírací doba

Sobota 10. 6. 2023   9.00 - 18.00
Neděle 11. 6. 2023   9.00 - 17.00

Vstupné

Dospělí 100,- Kč
Důchodci nad 65 let, ZTP 80,- Kč
Děti do 150 cm, ZTP/P + doprovod ZDARMA
Při opuštění areálu si u brány vyžádejte vrácenku pro opětovný návrat do areálu. Pokud tak neučiníte, bude Vám umožněn vstup po opětovném zaplacení vstupného.

Program sobota 10.6.2023

9.15 Stanja Maria Nord YOGA SMÍCHU
10.00 Katori Samurajský mistr Marek Motyčka
11.00 Mažoretky
11.30 orientální skupina Shirine Pop Orient
12.00 Stanja Maria Nord YOGA SMÍCHU
12.30 orientální skupina Shirine Moderní Orient
13.00 Mažoretky
13.30 Katori Samurajský mistr Marek Motyčka
14.30 orientální skupina Shirine Orientální Španělsko
15.00 - 16.00 Anael Přednáška - Kakaový čaj
16.15 Stanja Maria Nord YOGA SMÍCHU

Program neděle 11.6.2023

9.15 Stanja Maria Nord YOGA SMÍCHU
10.00 Katori Samurajský mistr Marek Motyčka
10.45 Ricarda Perssona Jedinečný styl hry na kytaru
11.30 orientální skupina Kharida Tanec se závojem
12.00 Stanja Maria Nord YOGA SMÍCHU
12.30 orientální skupina Kharida Tanec s vějíři
13.00 Ricarda Perssona Jedinečný styl hry na kytaru
14.00 Katori Samurajský mistr Marek Motyčka
14.45 orientální skupina Kharida Drum solo
15.30 Stanja Maria Nord YOGA SMÍCHU

TÉMA PŘEDNÁŠEK

IMG-20221204-WA0015.jpg IMG-20221209-WA0002.jpg

         

ANAEL je moderní šamanka, pracuje tedy s kávou a kakaem jako posvátnými nápoji a tak je i prezentuje na festivalu. 
Je také léčitelka duše s pomocí světelných bytostí. 
 Léčí karmické bloky vhledy do minulých životů, sahajících k Atlantidě či až do Lemúrie. Pracuje s léčivým kamenem Atlantidy LARIMAREM. Vedle práce léčitelky a prodeje Larimáru umožňuje českým milovníkům kávy, kakaa i čaje prožít výjimečný zážitek s těmito 100% organickými napojemi s napojením na původní život obyvatelstva jeskyni ostrova nazývající se Tainos. 
 Již 3 rokem žije přímo na ostrově u dolu Larimaru a plantáži kávy i kakaa Dominikánské republiky. Na festival nám přiveze 100% organické produkty z tohoto Karibského ostrova
Kávu CAFÉ MAGNETICO a CAFÉ PARAÍSO.

Zcela výjimečně představí osobně dva druhy  kávy, jak se dělali kdysi domorodci a vyrábí ji tam místní až dodneška. Je velmi silná a zdravá. 

Máte jedinečnou příležitost ochutnat a koupit kávu ve své originální podobě upražené na ohni a umleté ručně a navíc ještě z místa, kde je magnetický pól tedy v silných vibracích plantáži kávy na jihu ostrova. 

Obojí je čisté energeticky s organického původu a má velmi silnou chuť v síle ostrova pokladů uprostřed Karibiku. 

Přijďte se NALADIT NA KARIBIK S ANAEL a jejími kouzelnými léčivými nápoji. 
Máte se na co těšit! 
Můžete též zažít ve speciálním prostoru festivalu její hru na čakrove křišťálové mísy a  meditaci s ANAEL a jejím KAKAOVYM ČAJEM A I KAKAEM z plantáži v Dominikánské republice.
I zde můžete zkusit i 100% organické kafe pražené na ohni v domovech černošské populace z plantáži v jižní části ostrova u Karibiku.
www.anael.cz  
Objednávky kávy či kakaa před Whatsapp.+420 725353321 

IMG-20221204-WA0015.jpg IMG-20221209-WA0002.jpg

 Jóga smíchu  - Gipsy spirit i tanec - věštění z kávové sedliny

Po celý víkend Vás bude bavit Stanja Maria Nord.

Nejztracenější ze všech dnů je ten, kdy ses nezasmál." Nicolas Chamfort (1741 – 1794), francouzský dramatik, člen Académie Française Už jste se dnes dost nasmáli? Asi ne! Protože:
Na rozdíl od dětí se dospělí smějí jen neuvěřitelných 15krát denně, zatímco ti nejmenší zvládnou celkem 200-400krát.
Co to znamená pro nás „seriózní“ dospělé?
Měli bychom se opět více smát a dozvědět se o tomto přirozeném daru od dětí. Smích není jen zábava, smích má i určité zdravotní výhody.
Trvale zvyšujeme kvalitu svého života, procházíme každodenním životem v lepší náladě a podle toho také přitahujeme pozitivní energii. Každý má samozřejmě dny, kdy se mu do smíchu vůbec nechce. V takových chvílích dokáže jóga smíchu zahnat chmurné myšlenky a rozzářit vaše vnitřní slunce.
Chcete vědět, jak jóga smíchu funguje, jaké zdravotní přínosy smích obecně přináší a jak ho můžete využít pro sebe osobně? Pak čtěte dál!
Smích je zdravý a nesmírně důležitý!
„Smích je nejlepší lék“ Jak se obecně říká.
A za každým rčením se většinou skrývá alespoň zrnko pravdy. Smích zlepšuje náladu a snižuje stres.
Když se smějete, vaše tělo uvolňuje hormony štěstí (Seratonin) a zároveň snižuje stresové hormony ( Melatonin).
Melatonin je Hormon Spannung a Regenerace.
Z Čínské Mediciny, Věda o Čaktách, je Yoga důležitou zdravotní doložkou, se richleji zregenerovat, dušebně tak i anatomicky.
Z Karmického hlediska, je jóga smíchu pozitivní Programace mezi télem a duší.
Ze skeptického hlediska, vám bude připadat že jsme všichni utekli z psichatrického oddelení!
Nejpozději niní jste se chtěli usmát, je to tak?
Z tohoto důvodu byste se měli - i když je to těžké - hodně smát, zvláště ve špatný den - se k s smíchu i donutit. Nakonec vám to tělo uvěří a váš obličej se bude srdečně smát.
Smích zvyšuje příjem kyslíku.
Když se smějete, hlouběji se nadechnete a vaše plíce se rozšíří. To umožňuje absorbovat více kyslíku, což je nezbytné pro vaše životní funkce. Mimo jiné upravuje krevní tlak a významně se podílí na metabolismu. Smích posiluje imunitní systém.
Když se usmíváte, ve vašem těle se aktivují obranné buňky které podporují vaš imunní System. Díky tomu budete méně náchylní k infekcím. Smích zmírňuje bolesti, má vliv i na svalsvto,
Smích je docela dobrý trénink Skutečný smích spálí asi 50 kalorií za 10 minut. Když se smějete, používáte 17 obličejových svalů a přes 80 dalších svalů. Schmích ma vliv i na naší kůži, stravu, sexualitu, podporuje produktivitu.
Vědci zjistili, že smích zvyšuje práh bolesti. Takže až vás bude příště bolet hlava, zkuste se pořádně zasmát. Na Youtube určitě najdeš nějaká vtipná videa ;)

Partneři akce

 logo-cafe-fara.png   logo-riery-bean-coffee-roaster.png

Fotografie z výstavy

Zdroj dynamické sekce: Festival kávy a čaje (Fotogalerie)